Penkios meilės kalbos

Posted on

Daugumos nebestebina, kad vyrai ir moterys į santykius žiūri kiek skirtingai: dažnai skiriasi jų meilės parodymo būdai, kad jaustųsi svarbūs jiems reikia ne vienodų dalykų, net ir poreikiai būnant santykiuose ne retai nesutampa. Populiariu tapęs posakis, jog vyrai kilę iš Marso, o moterys – iš Veneros, girdėtas didžiajai daliai šiuolaikinių žmonių. Tačiau svarbu paminėti, kad skirtumai būdingi ne tik tarp lyčių, bet tarp žmonių apskritai. Kiekvienas žmogus pasaulį mato savaip, turi savitą suvokimą apie santykius, priima ir išreiškia meilę skirtingais būdais. Būtent dėl šių skirtumų –  skirtingų meilės kalbų – kuriomis kalba poros nariai, dažnai įvyksta  įvairūs nesusipratimai ir kyla konfliktai. Tam, kad galėtumėm geriau suprasti savo partnerį ir pagerinti santykių kokybę, verta žinoti, kokia meilės kalba yra svarbiausia Jūsų antrajai pusei. Teigiama, kad egzistuoja penkios meilės kalbos:

  1. Palaikymo žodžiai – tai padrąsinimas, palaikymas, pagyrimai ir komplimentai, dėkingumas, įvertinimas ir kiti malonūs žodžiai, adresuoti partneriui. Žinoma svarbu nepamiršti ir intonacijos, kuria pasakome šiuos žodžius. Nors įprasta manyti, kad tik moterys myli ausimis, tačiau dažnam vyrui ši meilės kalba taip pat nėra nesvarbi.
  2. Laikas kartu – tai produktyvaus laiko skyrimas savo antrajai pusei. Leisti laiką kartu tai nereiškia sėdėti netoliese vienas kito žiūrint televizorių ar naršant internete, kadangi tokiu atveju savo dėmesį skiriame ne mylimajam, o pašaliniams dalykams. Ėjimas kartu pasivaikščioti, atviras pokalbis, bendri pietūs ar kitas laisvalaikio praleidimo būdas, kuris sukuria bendrus prisiminimus – tai yra tikrasis dėmesys, rodantis, koks svarbus yra tas žmogus.
  3. Dovanos – savo jausmų ir dėmesio parodymas įteikiant žmogui tam tikrą daiktą. Svarbu neapsirikti: šia kalba kalbančiam asmeniui nėra svarbi dovanos materialinė vertė. Svarbu pats faktas, kad apie apie jį yra galvojama dovanos rinkimo laiku. Tai gali būti lauko gėlių puokštė, savos kūrybos eilėraštis ar kita smulkmena, svarbiausia yra žinojimas, kad apie jį yra galvojama ir tuo metu, kai nesama kartu, o daikto įteikimas šį žinojimą įkūnija.
  4. Paslaugos – arba mažiau kalbų daugiau darbų! Dalis žmonių labiausiai vertina tai, ką partneris padaro dėl jų gerovės ar tiesiog tam, kad palengvinti Jums dieną, t.y. norėdamas savo mylimajam gero. Tai gali būti indų išplovimas, šiukšlių išnešimas, vakarienės pagaminimas ar kitas darbas, kuris yra apgalvotas, reikalauja laiko ir bent minimalių pastangų. Tačiau svarbu tai, kad darbas būtų atliekamas savanoriškai, be prieš tai sekančių daugkartinių partnerio prašymų tai atlikti.
  5. Prisilietimai – tai fizinis artumas, kurio metu yra liečiamas partneris. Ėjimas susikibus už rankų, veido ar kitų kūno dalių glostymas, bučiniai ir apsikabinimai daliai žmonių jausmus perteikia geriau už bet kokius žodžius ar darbus. Svarbu paminėti, kad šios meilės kalbos negalima apibrėžti vien kaip intymių seksualinių santykių. Jei neseksualūs prisilietimai žmogui neteikia malonumo, reiškia prisilietimų kalba nėra jo meilės kalba.

Žinant kokia meilės kalba yra svarbiausia mūsų partneriui, pasidaro lengviau jį suprasti ir taip pagerinti santykius. Tik reikia įsidėmėti, kad norit padaryti partnerį laimingą, turime kalbėti jo, o ne savo meilės kalba. Juk ir nuvykę į užsienio šalį nekalbame lietuviškai norėdami, kad mus suprastų. Taigi jei iš partnerio dažnai girdite, kad jis jaučiasi nemylimas, nors Jūs mylite jį visa širdimi, pagalvokite, galbūt kalbate su juo savo, o ne jo meilės kalba.

 

Psichologė Gintarė

 

 

Šaltinis: Gary Chapman „Penkios meilės kalbos“